Podczas naprawy MacBooka wiele osób ma wątpliwości czy wybrać oryginalne części zamienne, czy zamienniki. Podpowiadamy, które rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.
Dlaczego warto wybierać oryginalne części do MacBooka?
Wiele serwisów kusi użytkowników częściami zamiennymi pochodzącymi od firm trzecich. Niestety, ale zwykle ich jakość często jest dużo niższa od oryginałów, co może uniemożliwić normalne działanie. Przykładem mogą być baterie stosowane w MacBookach. Zamienniki mają niższej jakości ogniwa, co przekłada się na zdecydowanie krótszy czas działania. Oryginalna pojemność akumulatora jest dużo niższa, co może doprowadzić do konieczności wizyty w serwisie.
Podobnie jest z nieoryginalnymi wyświetlaczami, które oferują gorszą ostrość, a także odwzorowanie kolorów. Jeśli nie chcesz, aby Twój MacBook działał gorzej, musisz zdecydować się na oryginalne podzespoły. Ich koszt zwykle jest nieco wyższy, ale gwarantujemy, że warto dopłacić. Komfort użytkowania będzie nieporównywalnie lepszy.
Gdzie naprawić MacBooka?
MacBooka najlepiej naprawiać w serwisach zajmujących się wyłącznie sprzętem Apple. Tylko one są w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług, a także dostęp do oryginalnych części zamiennych. Dodatkowo na wymienione podzespoły otrzymasz od 4 do 6 miesięcy gwarancji.
Jeśli nie możesz dostarczyć komputera do serwisu Apple osobiście, to nic straconego. Firma AppleFix z Wrocławia uruchomiła naprawę wysyłkową sprzętu. Klient musi wypełnić na stronie odpowiedni formularz i następnie pod wskazany adres zamówić kuriera na koszt firmy. To bardzo wygodna forma!
Jak wygląda naprawa MacBooka w AppleFix?
Serwis AppleFix uchylił rąbka tajemnicy i powiedział nam jak wygląda naprawa MacBooków (https://applefix.pl/cennik-naprawa-macbook/). Po otrzymaniu urządzenia wykonywana jest szczegółowa diagnoza. Jeśli komputer był zalany, wówczas wyjmowana jest płyta główna, która zostaje poddana czyszczeniu w specjalnej myjce. Serwisant po wykonaniu tej czynności dokonuje analizy płyty głównej pod mikroskopem. Dzięki temu może dowiedzieć się, jakie elementy uległy uszkodzeniu. W przypadku innych problemów z MacBookami wykorzystywane są narzędzia diagnostyczne.
Po przeprowadzeniu takiej analizy, serwis przedstawia klientowi kosztorys naprawy, uwzględniając zarówno oryginalne części, jak i zamienniki. Zwykle pracownicy sugerują wymianę na podzespoły oryginalne, ponieważ tak jak pisaliśmy na początku artykułu są one w stanie zapewnić najlepsze działanie.
Czy warto naprawiać starszego MacBooka?
Posiadacze starszych MacBooków zastanawiają się czy warto naprawiać komputer, czy nie lepiej wymienić go na nowy model. Przywrócenie urządzenia do pełnej sprawności jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Przede wszystkim koszt naprawy jest dużo niższy niż nowego laptopa, dlatego Twój portfel nie ucierpi tak mocno. W przyszłości, jeśli będziesz chciał sprzedać swojego MacBooka, to z pewnością będzie on wart więcej niż w momencie, gdy wymagał naprawy.