Hosting danych cieszy się coraz większą popularnością. Kolejne sklepy, otwierające lub przenoszące swoją działalność do internetu, poszukują zaufanych serwerów do przechowywania danych. Dotyczy to także innych przedsiębiorców na rynku, którzy pragną, aby ich witryny, sklepy internetowe i inne strony, funkcjonowały sprawnie i bezawaryjnie. Jednym z chętnie wybieranych rozwiązań jest hosting na wirtualnych serwerach VPS, który jest bezpieczny oraz atrakcyjny cenowo. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści z wyboru hostingu na serwerach VPS oraz podpowiadamy dla kogo przeznaczona jest ta usługa.
Hosting na serwerach VPS – w telegraficznym skrócie
Serwery VPS to wydzielone wirtualne przestrzenie, przeznaczone wyłącznie dla Twojego użytku i obsługi Twoich potrzeb w zakresie przechowywania i udostępniania danych. Możesz swobodnie użytkować i zarządzać danymi, konfigurować związane z nimi aplikacje oraz wykonywać inne działania, nie martwiąc się o ich bezpieczeństwo. Serwery są dostępne przez całą dobę, wyklucza to ryzyko awarii lub niedyspozycji z powodu braku zasilania.
Specyfika hostingu VPS tkwi w zastosowanym programowaniu emulującym istnienie fizycznego sprzętu. Mimo jego braku, użytkownicy hostingu VPS mają zapewniony dostęp do swoich danych oraz możliwość swobodnego administrowania nimi. Serwery VPS można obsługiwać na oprogramowaniu Windows lub Linux, za pomocą prostego w obsłudze systemu.
Serwer VPS – dla małych i średnich przedsiębiorców
Hosting na serwerach VPS jest wybierany zarówno przez małych jak i średnich przedsiębiorców. Jeśli Twoja strona generuje zmienny lub średni ruch, wówczas warto zainwestować właśnie w serwer VPS. Jest to proste w użyciu narzędzie, które można łatwo dostosować do specyfiki każdego przedsiębiorstwa.
Po hosting VPS chętnie sięgają także Ci, którym hosting www nie wystarcza – potrzebują mieć dostęp do dodatkowych modułów za pomocą języka PHP, komend SSH (dotyczących zarządzania serwerem) lub po prostu ułatwić obsługę zwiększającej się liczby osób korzystających z aplikacji, stron, funkcji i innych usług.
Jak wybrać pakiet wirtualnych serwerów VPS
Możliwości w zakresie operowania danymi są w zasadzie identyczne co w przypadku serwerów dedykowanych. Główną zaletą jest natomiast o wiele niższy koszt użytkowania serwerów VPS, niż serwisów wydzielonych. Obsługując dane z pozycji administratora, masz pełen dostęp do instalowania, dostosowania i konfigurowania aplikacji. Możesz przechowywać na nim dane swoich klientów i pracowników, a także inne bazy danych, stronę www, programy, skrypty, serwer głosowy.
Wybierając serwer VPS warto dostosować takie kryteria jak: siła procesora, ilość pamięci RAM, pojemność i typ dysku oraz limit transferu. Oferta powinna gwarantować przypisanie własnego adresu IP, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych.