wzornictwo studia

Niejeden absolwent szkoły średniej już na długo przed egzaminem dojrzałości zastanawia się, jakich życiowych decyzji powinien dokonać. Wybór kierunku studiów często decyduje o przyszłości młodego człowieka, dlatego powinien być wnikliwie przemyślany.

Studia wzornictwo w Sopockiej Szkole Wyższej będą idealne dla kandydatów uwielbiających tworzyć piękne rzeczy i pragnących rozwijać się artystycznie. Po ukończeniu pierwszego stopnia tych studiów w trybie dziennym lub zaocznym absolwent otrzyma tytuł licencjata. Możliwe jest również kontynuowanie nauki na studiach magisterskich drugiego stopnia.

Wzornictwo jest kierunkiem o profilu praktycznym. Łączy wzornictwo przemysłowe i sztukę użytkową. Kończąc naukę, absolwent będzie miał odpowiednie przygotowanie do projektowania nowoczesnych form użytkowych w nawzajem uzupełniających się czterech zakresach.

Pierwszym z nich jest produkt, na który składają się m. in. projekty opraw oświetleniowych, obiektów i systemów świetlnych. Studenci tworzą również produkty na rynek turystyki zdrowotnej, a także sprzęt rekreacyjny, ratowniczy i morski. Na potrzeby domu wykonują projekty sprzętu AGD i RTV. Na użytek publiczny powstają natomiast projekty małej architektury jak wiaty, przystanki i kosze.

Drugim blokiem tematycznym jest mebel. Istotne jest tutaj wnikliwe opracowanie detalu konkretnego przedmiotu i dostosowanie projektu do możliwości wdrożeniowych produktu na rynek. W trakcie nauki młodzi poznają także elementy meblowe specyficzne dla obiektów pływających.

Wzornictwo studia to również opakowania, które żak tworzy w dedykowanym programie. Podczas tych zajęć uczący się wykonują opakowania z papieru, szkła i tworzyw sztucznych oraz te najbardziej dziś potrzebne – ekologiczne.

Blok mobilność obejmuje projekty środków transportu wodnego i lądowego. Podczas tych warsztatów przyszli projektanci poznają specyfikę powstawania pojazdów poruszanych siłą mięśni, samochodów osobowych, transportu ciężkiego oraz obiektów pływających.

Dla osób pragnących mieć w przyszłości biuro projektowe, agencję reklamową czy firmę wystawienniczą, to https://www.ssw-sopot.pl/wzornictwo/ będzie idealnym rozwiązaniem. Warto już teraz mieć pomysł na siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here