3 proste triki, jak robić lepsze zdjęcia telefonem

Niegdyś robienie zdjęć to był przywilej tylko i wyłącznie tych osób, które posiadały aparaty fotograficzne. Początkowe modele nie robiły najwyższej jakości zdjęć. Nie były one również do końca wyraźne, czasem pewne detale były niejako „zamglone”. Z czasem jednak wiele zaczęło się w tej właśnie kwestii rozwijać i obecnie mamy do czynienia z bardzo wysokiej jakości aparatami, które wychwycą nawet najmniejsze szczegóły, które znajdują się w oddali. Jednak ten rozwój sprawił również, że zaczęto coraz bardziej inwestować w aparaty znajdujące się w telefonach komórkowych. Obecnie one również są wysoce zaawansowane choć na pewno nie są w stanie zastąpić standardowego aparatu, jeśli ktoś pracuje na takim sprzęcie w sposób profesjonalny. Niemniej jednak dla swojego własnego użytku, tego typu aparat jest idealnym rozwiązaniem. Można przy jego pomocy wykonywać dobrej jakości zdjęcia na Instagram oraz inne social media.

Ta lampa to ulubieniec influencerów!

Oczywiście telefon już w sam sobie może być przystosowany do robienia bardzo wysokiej jakości zdjęć. Jednak sprawdzi nam się jeszcze lepiej, jeśli zastosujemy do niego różnego rodzaju akcesoria, które obecnie bez problemu można dokupić na rynku. Takie akcesoria do robienia zdjęć telefonem są dostępne przede wszystkim za pośrednictwem stron internetowych. Tam można znaleźć ich naprawdę pokaźny wybór. Są one także dość mocno zróżnicowane pod względem cenowym, dlatego ostatecznie każdy może bez trudu znaleźć coś dla siebie.

Jednym z takich interesujących akcesoriów, są między innymi lampy. Żeby zrobić naprawdę bardzo dobrej jakości zdjęcie, potrzebne jest oczywiście odpowiednie światło. Najlepsze zdjęcia powstają przy udziale światła naturalnego, ale nie zawsze mamy je niejako do dyspozycji. Czasem dzień może być pochmurny, albo w danym miejscu dostęp światła może być znacząco utrudniony. W takiej sytuacji na pewno warto zdecydować się na zakup dodatkowych lamp, dzięki którym zdjęcia będą wyglądać naturalniej, będą również jasne, a każdy element dobrze widoczny. Lampy zazwyczaj są umieszczone na statywie. Przy ich pomocy wiele firm wykonuje między innymi zdjęcia produktowe. Taką lampę można jednak wykorzystywać również na swój własny użytek, między innymi do prowadzenia swojego profilu w mediach społecznościowych. Zobacz ten i inne gadżety do telefonu na hamamobile.pl

Odpowiedni obiektyw to podstawa!

Kolejną rzeczą, która może nam się naprawdę bardzo przydać, są również obiektywy. Je także kupuje się zazwyczaj wraz ze statywem. Taki obiektyw ustawia się tuż za aparatem fotograficznym danego telefonu, dzięki czemu widok jest zdecydowanie lepszy. Obiektyw pomaga niejako telefonowi lepiej dostrzegać różne detale, przybliżać je, czynić je wyraźniejszymi.

O ile lamp jako akcesoriów do robienia zdjęć się naprawdę bardzo często używa, tak obiektywy są zdecydowanie rzadziej wykorzystywane. Tymczasem posiadają one naprawdę mnóstwo zalet, dzięki którym nasze zdjęcia mogą wyglądać tak, jakby wyszły od profesjonalnego fotografa. Oczywiście jeśli chcemy osiągnąć pewien sukces w tej dziedzinie, nie wydając grubych tysięcy na zakup swojego własnego aparatu, to z pewnością nie warto oszczędzać na tego typu akcesoriach. Co prawda są one dostępne w różnych wariantach cenowych, ale na pewno nie warto inwestować w to, co będzie najtańsze pod tym względem.

Statyw do telefonu zapewnoi stabilizację

Na koniec natomiast pozostaje jedno z akcesoriów, które zdecydowanie jest najczęściej wykorzystywane do robienia zdjęć na portale społecznościowe. Mowa tutaj oczywiście o statywie. Ludzka ręka zazwyczaj drży. Niewiele osób ma w nich taki spokój, aby zostać przykładowo chirurgami. Gdy robimy zdjęcia niekiedy bywa tak, że nawet przez dość delikatny ruch ręki marnujemy całe nasze ujęcie. Dzięki statywowi, można tego z pewnością uniknąć. Statywy są bardzo różnorodne i dostosowane do różnych urządzeń. Te do telefonów komórkowych są dość przystępne pod względem cenowym. Można je dowolnie regulować, dzięki czemu telefon może znajdować się na różnych wysokościach, w zależności od naszych potrzeb w tym właśnie zakresie.

Statyw przydaje się do wykonywania zdjęć rodzinnych, katalogów produktowych itp. Tak naprawdę nawet jeśli nie mamy specjalnie dużych planów związanych z wykonywaniem zdjęć, będzie on bardzo przydatnym gadżetem. Nie wymaga on specjalnej wiedzy do jego użytkowania, która może nieco się przydać gdy będziemy korzystać z obiektywu czy też lamp (wymagają odpowiedniego ustawienia). Z tego względu tym bardziej warto zdecydować się na to, aby taki statyw zakupić. Takie dodatki nawet jeśli chcemy zakupić kilka będą dla nas na pewno mniejszym wydatkiem, niż kupno profesjonalnego aparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here