Zgodnie z obowiązującymi na terenie naszego kraju regulacjami prawnymi (ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych Dz. U. Nr 124, poz. 1152), każdy posiadacz samochodu  ma obowiązek zawarcia umowy ubezpieczeniowej OC. Jej przedmiotem jest odpowiedzialność cywilna posiadacza pojazdu mechanicznego za szkody będące następstwem zdarzeń związanych z ruchem tych pojazdów. Ponieważ na współczesnym rynku, świadczy swoje konkurencyjne usługi wiele towarzystw ubezpieczeniowych, trudno bez fachowego wsparcia dokonać wyboru najkorzystniejszej pod względem indywidualnych priorytetów oferty.

Przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem warto kierować się trzema, prostymi zasadami, które ułatwią dokonanie wyboru najodpowiedniejszego wariantu polisy ubezpieczenia OC.

  • Porównywarki OC

Niezwykle przydatnym narzędziem umożliwiającym szybki przegląd aktualnie dostępnych ofert ubezpieczenia OC są internetowe porównywarki. Te cieszące się coraz większą popularnością wśród posiadaczy pojazdów mechanicznych serwisy, pozwalają nie tylko w nieskomplikowany i szybki sposób, wykorzystując do tego celu kalkulator OC wyliczyć wartość składki, ale również porównać warianty polis oferowanych przez większość towarzystw ubezpieczeniowych świadczących usługi na branżowym rynku.

  • Porównywanie ofert

Porównywarki internetowe oferują zróżnicowany zakres świadczenia pomocy. Jedne przenoszą  użytkownika na stronę wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, gdzie udostępniony jest jego firmowy kalkulator OC AC, a inne automatycznie przeliczają wartość składki polis aktualnych ofert rynkowych i wystarczy jedynie skorzystać z opcji „porównaj ceny tutaj”, by szybko przeanalizować ich konkurencyjność.

  • Wybór najtańszej oferty i zakup online

Wykorzystując dane wygenerowane przez kalkulator OC AC warto zwrócić uwagę zarówno na samą wartość składki jak również na inne kryteria, które uzależnione są od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Większość ofert w cenie polisy ubezpieczenia OC proponuje bardzo korzystne pakiety obejmujące innego rodzaju ubezpieczenia takie jak Assistance, Zielona Karta czy nawet dość konkurencyjne zniżki w zakresie dodatkowego zawarcia umowy na polisę AC. Korzystając z internetowej porównywarki ubezpieczenia OC warto skorzystać z możliwości zakupu wybranego wariantu polisy drogą online. Tego rodzaju forma zawarcia umowy ubezpieczeniowej generuje ograniczone koszty związane z jej obsługą, co w efekcie zmniejsza wartość składki. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej drogą online jest bardzo wygodną propozycją. Nie w każdej miejscowości znaleźć możemy placówkę towarzystwa ubezpieczeniowego, które oferuje najkorzystniejszy wariant ubezpieczenia, a dzięki możliwości skorzystania z jego usługą internetową, każdy ma dostęp do jego aktualnych ofert.

Korzystanie z internetowych porównywarek ubezpieczenia OC pozwala nie tylko dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty dostępnej na aktualnym rynku ubezpieczeniowym, ale również ogranicza niemalże do minimum czas potrzebny na ich porównanie i szybkie zawarcie internetowej umowy ubezpieczeniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here