Outsourcing, czyli zlecenie usług zewnętrznym firmom zamiast zatrudniania kolejnych pracowników, jest coraz popularniejszy. Rozwiązanie ma wiele korzyści i jest doceniane przez przedsiębiorców. Dowiedz się, dlaczego warto na nie postawić i w czym może pomóc.

Dobra jakość wykonywanych usług

Niewątpliwą zaletą outsourcingu jest fakt, że usługi realizowane są na bardzo wysokim poziomie. Wynika to z faktu, że zadania podejmują fachowcy. Dzięki temu możesz skoncentrować się na prowadzonym biznesie, a sprawy związane, np. z księgowością, usługami IT czy pozycjonowaniem stron, pozostawić specjalistom. Żeby dobrze wykonać usługę, bardzo często potrzeba zaangażowania całego zespołu, na który składają się osoby o różnych kompetencjach. Dzięki temu są oni w stanie perfekcyjnie i terminowo wywiązać się z zleceń.

Niższe koszty

Kolejną zaletą są niższe koszty. W przypadku korzystania z firm zewnętrznych płaci się tylko za wykonanie usługi. Nie trzeba regulować składek emerytalnych, chorobowych czy zdrowotnych, które są niezbędne przy zatrudnianiu pracownika na etat. Przed wyborem wykonawcy warto porównać kilka ofert różnych ofert. Można także skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów, np. tego typu: https://kalkulatordlafirm.pl, by sprawdzić, jakie są stawki rynkowe za daną usługę, a tym samym nie przepłacać.

Większa wydajność pracy

Outsourcing to również lepsza wydajność pracy. Rozlicza się bowiem za efekt działań, z góry umawia się na konkretną stawkę. W przypadku pracowników etatowych zdarza się, że nie pracują oni tak efektywnie, co w końcowym rozrachunku może osłabić konkurencyjność Twojego przedsiębiorstwa. W przypadku outsourcingu nie musisz się interesować, ile czasu firma spędza na realizacji usługi. Nie płacisz bowiem za nadgodziny czy pracę w weekendy. To wykonawca ustala cenę za realizację zadania i w jego interesie jest jak najszybciej się z niego wywiązać.

Niedyspozycyjność pracowników? To nie Twój problem

Do plusów outsourcingu należy również brak problemów związanych z chorobą, urlopem pracowników. Nie musisz martwić się o to, że podczas realizacji kluczowego projektu Twój podwładny weźmie sobie opiekę nad dzieckiem bądź złoży wypowiedzenie. Zlecasz zadanie profesjonalnemu zespołowi, który jest odpowiedzialny za terminową realizację. Jeśli pracownik firmy, z którą współpracujesz zachoruje, to wykonawca musi zorganizować za niego zastępstwo lub zatrudnić kogoś innego.

Brak inwestycji w narzędzia i sprzęt

W końcu kolejną istotną sprawą jest brak konieczności kupowania specjalistycznego sprzętu, komputerów, oprogramowania, narzędzi i innych rzeczy potrzebnych do realizacji wykonania zlecenia. Tym wszystkim zajmie się usługodawca, który jest odpowiedzialny za profesjonalne wywiązanie się z zadania. Musi on dysponować odpowiednim zapleczem technicznym, a także na bieżąco je modernizować. Tylko w ten sposób będzie w stanie wykonać zlecenie z należytą starannością. Ty nie musisz przejmować się dodatkowymi kosztami. To bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here