Wirusy na MacOS to rzadkość w porównaniu z systemem Windows. Jednak pewne zagrożenie istnieje. W artykule zaprezentujemy oprogramowanie antywirusowe, które jest propozycja od firmy ESET.

Eset Cyber Security – program antywirusowy na MacOS

Zagrożenia wirusowe dotykają nie tylko użytkowników popularnego systemu Windows. Komputery Macbook ze względu na specyfikę systemu nie są  tak podatne na wirusy jak okienka ale wciąż na ten system pojawiają się nowe wirusy. Głównie przyczyną takich infekcji jest oprogramowanie, które pochodzi z niepewnych, nieznanych źródeł.

Firma ESET przygotowała  w związku z tym specjalną propozycję dla użytkowników MacBook. Jest to antywirus Eset Cyber Security

Co możemy znaleźć w oprogramowaniu ESET przeznaczony na MacBook?

Ochrona przed phishingiem:

Antywirus na Mac OS X ma wbudowaną ochronę przed phishingiem tj. stronami, które podszywają się pod strony płatności, banków internetowych w celu wyłudzenia naszych wrażliwych danych do logowania.

Skaner antywirusowy z aktualizowaną bazą sygnatur. Praca skanera Eset Cyber Security nie obciąża zasobów  Mac OS, a  aktualizacje dla programu  niewiele ważą i pobierają się automatycznie.

Zarządzanie nośnikami – dzięki kontroli urządzeń podpiętych urządzeń do USB oraz nośników CD,DVD  mamy możliwość zablokowania bezprawnej próby kopiowania  naszych prywatnych danych. Kontrola nośników zawarta w Eset Cyber Security pozwala całkowicie zablokować możliwość korzystania z zewnętrznych  z nośników pamięci. Dodatkowo każda  zawartość znajdująca się na pamięci zewnętrznej zostanie automatycznie przeskanowana pod kątem  potencjalnych zagrożeń.

Źródłem ogromnej  ilości zagrożeń są strony www, które mogą zawierać niebezpieczne skrypty i przekierowania. Funkcja Skanowanie stron http ochroni nas przed ich szkodliwą zawartością.

Eset Cyber Security od https://nod32sklep.pl posiada  również bogate opcje konfiguracji. Możemy między  innymi  zmienić ustawienia skanowania, a także wybrać pomiędzy różnymi poziomami ochrony. Interfejs programu został specjalnie zaprojektowany dla użytkowników Maca – jest czytelny i intuicyjny.

Oprogramowanie Eset Cyber Security dostępne jest w pojedynczej licencji, a także w ramach pakietu antywirusowego Eset Security Pack.

Opracowanie: Dystrybutor i integrator rozwiązań IT – http://www.vida.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here