Do czego służy digital marketing?

Nowe technologie reklamy to codzienność, z jaką styka się każda agencja social media. W dzisiejszych czasach obrazy wirtualne mają dokładnie taką samą moc oddziaływania jak te rzeczywiste. Pobudzają wyobraźnię, ale także wpływają na codzienne wybory, również w kwestiach zakupowych. Przekaz cyfrowy jest wszędzie, a dzięki urządzeniom mobilnym w każdej chwili możemy po niego sięgnąć.

Cyfrowe treści

Ogół treści, jakie docierają do odbiorców, mają jedną nazwę, są to digital media. Każdy użytkownik ma z nimi kontakt, czy to oglądając telewizję, czy przewijając kolejne wydarzenia, udostępnione na Facebooku. Pojęcie digital marketingu jest stosunkowo nowe, jego korzenie sięgają lat 80. ubiegłego stulecia. Zaczęło się od wysyłania klientom ofert, zapisanych na dyskietkach. Obecnie to najbardziej prężnie działający segment, którego celem jest budowanie trwałych relacji z klientem. Agencja social media, jeśli chce oferować swoim klientom najnowsze rozwiązania, musi mieć specjalistów od digital marketingu. Mimo że pojęcie budzi głównie skojarzenia z kanałem internetowym, obejmuje wszystkie cyfrowe media i kanały, text messaging, telewizję, aplikacje mobilne, radio oraz coraz popularniejsze billboardy elektroniczne.

Siła w prędkości

Jeśli agencja social media oferuje działania w zakresie digital marketingu, warto zapytać o korzyści, na jakie można liczyć. Pierwszą z nich jest bezapelacyjnie szybkość dostępu do danych. Za kolejne wymienia się łatwość ich weryfikacji i niski koszt dla tego typu aktywności. Klienci, którzy korzystają z mediów społecznościowych, mają wiele możliwości do zweryfikowania opinii o konkretnym produkcie lub usłudze. Nie są skazani wyłącznie na oficjalny komunikat marki. Szukają opinii ekspertów, znajomych czy innych klientów. Z tego powodu ważnym aspektem docierania do klienta, jak również pozycjonowania konkretnej marki jest budowanie zaufania marki. Spójny system digital marketingu musi być odpowiedzią na potrzeby potencjalnych klientów.

Obserwacja na wielu płaszczyznach

Dlaczego warto inwestować w działania digital marketingu? Agencja social media, zajmująca się takimi zagadnieniami, jest w stanie na bieżąco monitorować kampanię. Od razu wiadomo, jaki jej element działa najsprawniej, a który warto jeszcze dopracować. Prześwietla się dane, dotyczące odwiedzin strony, lajkowania i udostępniania konkretnych treści. W ramach digital marketingu często stosuje się SEO, SEM, content marketing i social media marketing. Pierwsze z wymienionych działań są bardziej nastawione na widoczność podmiotu w sieci. Drugie mają na celu tworzenie właściwych treści, które budują pozytywny wizerunek firmy. Digital marketing to doskonały sposób na relatywnie tanie dotarcie do klienta. Nie jest usługą, na którą mogą sobie pozwolić wyłącznie wielcy gracze. Z tego powodu korzysta z niego coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw.

Bez względu na to, jak będą się kształtowały gusta i trendy konsumentów, reklama i komunikacja coraz mocniej wnikną do strefy wirtualnej. To przyszłość takich miejsc jak agencja social media. Niskie koszty i ogólna dostępność do mediów cyfrowych sprzyjają tej komunikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here