Dyktafon szpiegowski

Dawniej szpiegowanie i dyskretna rejestracja materiałów były jedynie domeną profesjonalistów: służb specjalnych, policji oraz prywatnych detektywów. Dziś, w dobie rozwoju technologicznego skuteczne i niewielki rejestratory dostępne są dla każdego. Sprzęty tego rodzaju przydają się w wielu sytuacjach. Wykrywanie zdrady, walka z mobbingiem lub kontrola opiekunki do dziecka – przykłady można mnożyć. Jaki dyktafon szpiegowski warto wybrać? Postanowiliśmy o to zapytać ekspertów ze sklepu detektywistycznego Spy Shop.

Zdrady małżeńskie i kontrola opiekunki

Jedną z powszechnych sytuacji, w których ukryty dyktafon się przydaje jest wykrywanie zdrady, która staje się w naszym kraju coraz powszechniejsza. W badaniu przeprowadzonym przez Centrum Profilaktyki Społecznej aż 39% respondentów przyznało się do kontaktów pozamałżeńskich. Dyktafon szpiegowski pozostawiony w niepozornym miejscu wykaże, czy partner spotyka się z kimś pod naszą nieobecność. Urządzenia takie posiadają zwykle funkcję detekcji dźwięku – pozostając w trybie uśpienia dyktafon ukryty pobiera wówczas minimum energii i uruchamia się dopiero po wykryciu hałasu.

Warto też poruszyć kwestię nadzoru dziecka. Pozostawienie pociechy pod opieką obcej osoby, nawet wykwalifikowanej opiekunki zawsze budzi niepokój. Wystarczy przytoczyć przykład z maja 2019 roku, kiedy to opiekunka z jednego z wrocławskich żłobków używała przemocy fizycznej oraz zastraszania wobec podopiecznych. Jeżeli więc podejrzewamy opiekuna naszego dziecka o niewłaściwe traktowanie konieczne jest zgromadzenie dowodów. Dyktafon szpiegowski ukryty w zabawce lub przypince pozwoli na dyskretną kontrolę sytuacji np. w żłobku lub w przedszkolu.

Mobbing w pracy i oszustwa pracownicze

Zjawisko mobbingu, podobnie jak zdrady staje się coraz poważniejszym problemem w Polsce. Badania przeprowadzone w 2014 roku przez CBOS wykazują, że aż 17% pracowników doświadczyło mobbingu w pracy. Wyzwiska, seksistowskie uwagi, zmuszanie do nadgodzin – to tylko niektóre z przykładów. Ukryty dyktafon zakamuflowany w przedmiocie codziennego użytku świetnie nada się do zgromadzenia dowodów na niewłaściwe zachowanie przełożonego lub współpracownika.

Skoro o pracy mowa, warto poruszyć temat oszustw pracowniczych. Jest to kwestia nieobca zarówno w małych, jak i w wielkich przedsiębiorstwach. Według raportu z badania przeprowadzonego przez Global Economic Crime Survey w 2014 roku co trzecia firma na świecie doświadczyła nieuczciwych praktyk ze strony swoich pracowników. Może tu chodzić o wykradanie tajemnic firmy lub zwykłą kradzież. Korupcja czy innego rodzaju nadużywanie władzy również są powszechną praktyką. Dyktafon szpiegowski pozwoli na zdobycie dowodów wszelkich niewłaściwych zachowań. Wystarczy uruchomić urządzenie przed spotkaniem z podejrzaną osobą lub pozostawić je w miejscu pracy, by pod naszą nieobecność nagrało wszelkie dźwięki.

Dyktafon ukryty – który wybrać?

Dyktafon ukryty

Z pewnością dużo osób zastanawia się, który dyktafon wybrać? Jest to o wiele prostsze, niż myślisz. Sklep detektywistyczny Spy Shop posiada w swojej ofercie szeroki wybór dyskretnych rejestratorów z różnych półek cenowych, przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak i do amatorskiego użytku. Wiele z nich ukrytych jest w niepozornych przedmiotach takich jak długopis, dziecięcy samochodzik czy zegarek na rękę. Dzięki nim przeprowadzenie śledztwa we własnym zakresie będzie proste i zarazem efektywne.

Specjaliści polecają dyktafon szpiegowski MQ-L500. To sprawdzony, chętnie wybierany dyktafon szpiegowski. Sprzęt zakamuflowany w niepozornym powerbanku nie zwróci niczyjej uwagi. Jest to więc idealne narzędzie do kontroli małżonka, czy gromadzenia dowodów na nieuczciwych współpracowników. Wydajna bateria pozwala na ciągłe nagrywanie przez 14 dni, natomiast po włączeniu detekcji dźwięku sprzęt będzie działał nawet do 5 miesięcy. Zarejestrowane przez ukryty dyktafon materiały cechują się świetną jakością.

Zaawansowanym sprzętem, z którego chętnie korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy jest mikro, ukryty mikro dyktafon RF-Tech LR-64. Znakomitej jakości mikrofon Knowles zarejestruje wyraźny dźwięk w promieniu 15 metrów. Dodatkowo sprzęt szyfruje pliki poprzez 256 bitowy algorytm AES. Za sprawą niewielkich wymiarów i niepozornego wyglądu dyktafon szpiegowski LR-64 można ukryć praktycznie wszędzie.

Sprzęt dostępny jest w dwóch wariantach, różniących się pojemnością baterii. Standardowa wersja zapewnia do 48 godzin pracy, natomiast LR-64 LT nawet do 400. Dyktafon świetnie sprawdzi się więc do kontroli przestrzeni biurowej, dyskretnego nagrywania w domu czy podczas spotkań biznesowych. Jeśli jednak potrzebujesz więcej informacji na temat dyktafonów szpiegowskich, to wystarczy odwiedzić stacjonarny punkt sklepu Spy Shop, znajdujący się w wielu polskich miastach. Specjaliści rozwieją Twoje wątpliwości!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here