Ile kosztuje komputer gamingowy

Jeśli jesteś fanem gier, z pewnością potrzebujesz dobrego i szybkiego komputera. Obecnie rynek gier oferuje mnóstwo różnego rodzaju możliwości, nowe produkcje są coraz lepiej przygotowane zarówno pod kątem graficznym, jak i logistycznym. Tym bardziej potrzebny jest dobry komputer.

Co powinien mieć komputer gamingowy?

Aby komputer działał dobrze pod kątem gier, powinien posiadać kilka parametrów, które decydują o jego kompatybilności z nowymi produktami. Większość gier ma na opakowaniu opisane, jakie warunki musi spełniać komputer, aby umożliwiał poruszanie się użytkownika po przedstawionym przez producentów świecie.

Generalnie na dobry komputer gamingowy składają się trzy czynniki: procesor, karta graficzna oraz pamięć RAM. Jeśli chodzi o procesory, mamy do wyboru typ AMD lub Intel. Pierwszy typ jest nieco tańszy, natomiast zawsze można go połączyć z lepszą karta graficzną. Natomiast Intel to nieco bardziej przystosowany do gier procesor, często wybierany przez graczy. Ceny poszczególnych elementów składających się  komputer, a także samych komputerów sprawdzisz na ilekosztuje.pl/k/komputery. To cenne źródło informacji, które pozwoli Ci zorientować się w rynku i wybrać najlepszy produkt w niskiej cenie.

Ile kosztuje dobry komputer gamingowy?

Kupując komputer gamingowy musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry. Jeśli nie masz pewności, ile pamięci RAM powinien posiadać dobry komputer do gier, skonsultuj się ze sprzedawcą. Ważna jest też karta graficzna, oraz oczywiście sama matryca komputera.

Ile więc kosztuje dobry komputer gamingowy? Najtańszym zakupem będzie sprzęt po 25000 złotych. To komputer przyzwoity, jednak nie sprawdzi się na długi czas. Tego typu komputery mają zazwyczaj nieco gorszy procesor i dużo wolniejszą pamięć RAM.

Jeśli chcesz kupić dobry komputer gamingowy, musisz przygotować się na wydatek rzędu od 3000 do 45000 złotych. Sprzęt w tej cenie nie jest dodatkowo z najwyższej półki, będzie jednak całkowicie odpowiedni dla początkujących graczy. Jeśli jednak planujesz swoją dalszą podróż z najnowszymi grami typu AAA, na komputer musisz przeznaczyć co najmniej 5000 czy 6000 tysięcy. Za nieco lepsze sprzęty zapłacisz nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Gdzie kupić komputer gamingowy?

Komputer gamingowy nie musi być nowy, ważne jednak, żeby wszystkie jego części, które odpowiadają za szybkość i dobrą jakość gry były niezawodne. Dlatego, jeśli kupujesz gamingowy komputer używany, dobrze jest, abyś trochę znał się na rzeczy. Jeśli natomiast jest to Twój pierwszy zakup, dobrze jest pójść do sklepu ze sprzętami elektronicznymi i skonsultować go ze sprzedawcą. Konsultant doradzi Ci, jaki komputer będzie najlepszy i dobierze go do Twoich preferencji. Inną opcją jest kupienie komputera w Internecie, jednak tutaj również warto mieć świadomość, jakie parametry powinien mieć komputer. Wybór sprzętu do gier to poważna sprawa, komputer w końcu posłuży Ci przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here