Dzisiaj żyjemy w dosyć specyficznych czasach. Otóż świat rzeczywisty miesza nam się z wirtualnym. Czasami zatem gubimy się, przede wszystkim w zakresie haseł…

Jakie ja mam hasło?

Powyższe pytanie zadaje sobie bardzo często każdy z nas. Standardowo bowiem udaje nam się zapamiętać hasła do mniej więcej trzech najczęściej odwiedzanych przez nas serwisów, a potem niestety zapominamy. Podstawowym błędem, który wówczas popełniamy jest to, że wpisujemy wówczas wszędzie jedno i to samo hasło ewentualnie dodając do niego jakąś cyferkę…

Bezpieczne hasła – czy na pewno?

Warto jednak zauważyć, że wówczas otwieramy praktycznie drzwi na oścież wszystkim hakerom albo po prostu dość nieuczciwym osobom z naszego otoczenia. Pamiętajmy też, że na naszych kontach zawarte są często informacje i dane, które każdy może wykorzystać. Zatem trzeba się należycie zabezpieczyć.

Generator bezpiecznych haseł

Na szczęście dzisiaj posiadamy aplikację dostępną jako strona internetowa oraz będącą także rozszerzeniem przeglądarki Chrome, którą można pobrać ze strony https://chrome.google.com/webstore/detail/has%C5%82o-wygas%C5%82o-generator-h/cbpfglemacamiklacbeeannckbibihoi?hl=pl. Jest to menedżer haseł. Jego wyjątkowość polega na tym, że możemy wymyślić jedno ogólne hasło, podać parametry naszych systemów, z których korzystamy, a program sam generuje bezpieczne hasła.

Menedżer haseł – bezpiecznie i wygodnie

Trzeba także koniecznie podkreślić, że to rozwiązanie jest w pełni bezpieczne – nikt tak łatwo się do nas nie włamie. Co więcej – wygenerowane hasła spełniają wymogi wszystkich stron. Można także zawsze wygenerować je ponownie, jeśli tylko wpiszemy te same dane!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here