Jak wybrać lokalizator GPS do samochodu

Lokalizatory GPS to coraz chętniej stosowane w naszym kraju urządzenia. Używa się ich przede wszystkim w celu ustalenia położenia danego pojazdu oraz kontroli jego trasy. Jest to szczególnie pomocne w przypadku osób prowadzących własne przedsiębiorstwa i zatrudniających mobilnych współpracowników. Przykładowo, lokalizatory GPS dają możliwość sprawdzenia położenia przedstawicieli handlowych, nadzorowania osiąganej przez nich prędkości oraz przestrzegania ustalonych tras. Ukryte wewnątrz pojazdu urządzenie pozwala na jego namierzenie. Zdecydowaną zaletą tego typu sprzętów jest ich precyzyjny sposób ustalania położenia danego pojazdu, którego dokładność wynosi nawet do 2 metrów.

Monitoring GPS dla Twojej firmy

Zastosowanie lokalizatorów GPS to bez wątpienia korzystne rozwiązanie dla wielu firm. Urządzenia pozwalają na sprawdzenie zachowania pracowników mobilnych podczas podróży służbowych, a przez to na zmniejszenie wydatków na paliwo, obniżenie czasu realizacji określonych zadań, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowanych pojazdów i ich pasażerów oraz w ostateczności – poprawę funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Dzięki podstawowej funkcji, jaką jest ustalenie położenia konkretnego samochodu, lokalizatory GPS pozwalają na lepsze i bardziej przemyślane zarządzanie mobilną flotą. 

Standardowy lokalizator GPS działa na tej samej zasadzie, co zwykła nawigacja stosowana w samochodach. Wysyłany przez urządzenie sygnał jest lokalizowany przez satelity, które obliczają odległość między jego źródłem a własnym położeniem. W procesie lokalizowania urządzenia biorą udział także sygnały radiowe wysyłane przez tzw. stacje bazowe GSM, które pomagają w ustaleniu jego dokładnej pozycji.

Lokalizator GPS – nie tylko ustalanie położenia pojazdu

Poza ustalaniem położenia pojazdu lokalizatory GPS pełnią wiele dodatkowych funkcji – kontrolują pracę silnika, w tym także jego włączanie i wyłączanie, poziom zużycia paliwa, prędkość jazdy, czas trwania przerw, otwieranie i zamykanie drzwi czy częstotliwość tankowania. Urządzenia mogą również pomagać w planowaniu tras. Niewątpliwą zaletą lokalizatorów GPS jest także brak limitu w zakresie czasu pracy – nowoczesne sprzęty mogą działać niezawodnie przez wiele lat.

Wybierając lokalizator GPS do samochodu, warto zdecydować się na zakup modelu pozwalającego na bezproblemowe przekładanie z jednego pojazdu do drugiego. Sprzęty, które mogą być podłączone pod gniazdo diagnostyczne czy instalację samochodu, są szybkie i łatwe w instalacji. Osobom, które szukają godnych zaufania dostawców lokalizatorów GPS, polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego NaviPartner, dostępną na stronie internetowej navipartner.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here