Jak wybrać projektor do sali konferencyjnej

Wybór projektora do sali konferencyjnej nie jest prostym zadaniem. Na pewno nie powinieneś brać pod uwagę jedynie ceny urządzenia. W poniższym artykule przedstawimy Ci kryteria, jakimi powinieneś się kierować, wybierając projektor do swojej firmy.

Jak kryteria wziąć pod uwagę wybierając projektor?

Za punkt wyjścia do poszukiwań projektora powinieneś wziąć kilka elementów. Pierwszym z nich jest wielkość sali, na jakiej umieścisz dany projektor. Ważna jest także ilość osób, jaka może zasiąść na takiej sali. Kolejnym, ważnym czynnikiem jest rodzaj i jakość oświetlenia. Nie bez znaczenia jest także budżet, jaki masz do wydania na projektor. Ten ostatni czynnik można w pewien sposób obejść, korzystając z oferty wypożyczalni projektorów. Informacje na temat wielkości sali, liczby osób i oświetlenia możesz następnie skonfrontować z parametrami projektora.

Jak dobrać jasność projektora?

Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniej jasności projektora. Podczas wyboru urządzenia do sali konferencyjnej weź pod uwagę wielkość ekranu, na jakim będziesz prezentować materiały. Wielkość ekranu musisz dobrać do powierzchni pomieszczenia oraz liczby osób, które biorą udział w konferencjach. Jasność projektora musi być dostosowana do stopnia oświetlenia pomieszczenia. W trakcie wykładu musisz zapewnić odpowiednią jasność obrazu, ale także ilość światła, która pozwoli na robienie notatek.

Obraz z projektora musi być dobrze widoczny z każdego miejsca na sali. Jeżeli w trakcie prezentacji światło z zewnątrz nie będzie ograniczane, to powinieneś wybrać projektor z większą ilością lumenów. Wynika to z faktu, że światło z projektora rozprasza się przez odległość. Powinieneś założyć, że projektor biurowy do sali konferencyjnej powinien mieć przynajmniej 2500 lumenów. Lepszym wyborem będą na pewno urządzenia DLP, które są jaśniejsze i mają lepszy kontrast od projektorów LCD.

Jak dobrać rozdzielczość projektora?

Wybierając projektor, musisz także zwrócić uwagę na jego rozdzielczość. Urządzenie powinno pozwalać na wyświetlanie różnego rodzaju materiałów. Twoje prezentacje mogą przecież zawierać arkusze kalkulacyjne, slajdy, pliki tekstowe czy filmy. Projektory z niższą rozdzielczością (SVGA) są co prawda tańsze, ale nie gwarantują tak dobrej jakości obrazu. Może być to problemem np. przy mniejszej czcionce tekstu. Wyraźne rozmycie obrazu męczy wzrok i powoduje dyskomfort u odbiorców. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie projektor w standardzie XGA lub WXGA. Najlepszym, ale i najdroższym wyborem, będzie rozdzielczość Full HD, która pozwala na wyświetlanie wysokiej jakości filmów.

Na jakie elementy projektora zwrócić uwagę?

Ważnym kryterium wyboru jest żywotność lampy, a więc przybliżony czas, w jakim ten element ulega zużyciu. Pamiętaj, że wymiana lampy to dosyć duży wydatek. Musisz także sprawdzić, czy wybrany projektor jest kompatybilny z innymi urządzeniami w sali. Wybierając urządzenie, sprawdź, czy w zestawie znajdują się złącza HDMI, audio i USB. Dostępne są także projektory z głośnikami oraz łącznością Wi-Fi. Planując miejsce instalacji projektora, weź pod uwagę zalecaną odległość od ekranu.

Czy opłaca się wynająć projektor? Wypożyczenie rzutnika – Warszawa

Zakup projektora to spory wydatek. Musisz zatem zastanowić się, czy projektor „zapracuje na siebie”. Jeśli nie korzystasz z niego codziennie, to dobrym pomysłem będzie wypożyczenie projektora. Taką usługę świadczy firma 3Tech z Warszawy. Warto zapoznać się z jej kompleksową ofertą. Wypożyczając projektor, masz większe możliwości wyboru urządzenia o lepszych parametrach. A to przekłada się na jakość prezentacji.

Rzutnik to urządzenie wykorzystywane w wielu firmach. Bardzo ważny jest wybór urządzenia, które zapewni najwyższą jakość prezentacji. Po przeczytaniu naszego artykułu ten wybór powinien być dla Ciebie nieco łatwiejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here