Jak zadbać o udaną premierę nowej płyty w serwisach streamingowych?

0
669

Możliwości tworzenia muzyki jest obecnie znacznie więcej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. To samo tyczy się sposobów jej dystrybucji. Wpłynął na to oczywiście dynamiczny rozwój wielu technologii, zwłaszcza tych internetowych. Szansa na zaistnienie to jednak nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, jak ją wykorzystać.

A to wcale nie jest tak łatwe, jak może się wydawać. W wielu przypadkach jest to obarczone wieloma trudnościami i pułapkami. Szczególnie wtedy, gdy weźmiemy pod uwagę to, jak duża jest konkurencja. W takich warunkach problemem okaże się nawet odpowiednie przygotowanie nowej treści do premiery. Tak aby mogła trafić do jak najszerszej grupy odbiorców. Bez tego efektywna sprzedaż muzyki w internecie będzie mocno utrudniona.

Czy serwisy streamingowe pozwalają dotrzeć do masowego obiorcy?

W tym miejscu należy wskazać jedyną prawidłowa odpowiedź – TAK! Co więcej, często ich wykorzystanie to jedyny sposób na to, aby powalczyć na tak zwanej globalnej scenie. Warto jednak wiedzieć, co zrobić z wszelkimi możliwościami, jakie zapewniają platformy typu Spotify czy Tidal.

Spore znaczenie ma sam sposób publikacji gotowych utworów. Wszystko odbywać się musi w odpowiednim czasie, na podstawie zasad, które powstały w wyniku dokładnej analizy rynkowej. Działanie w pojedynkę w takim przypadku może być bardzo utrudnione. Bez wiedzy na temat działania omawianych serwisów, a także algorytmów decydujących o ekspozycji publikowanych utworów, trudno podejmować właściwe decyzje.

I właśnie dlatego niedoświadczeni muzycy powinni rozważyć współpracę z profesjonalistami, najlepiej doświadczonymi podmiotami specjalizującymi się w dystrybucji treści cyfrowych. Tego typu usługi realizują agregatory muzyki, które pomagają zarówno zespołom, jak i wykonawcom indywidualnym.

Na czym polega ich praca? Między innymi na odpowiednim dostarczaniu utworów na wspomniane platformy, jak również na optymalizowaniu ich w taki sposób, aby spełniły wymagania stawiane przez algorytmy. W ten sposób mogą one znaleźć się na przykład na popularnych playlistach. Do tego dochodzi też wsparcie związane z zarządzaniem profilami na konkretnych serwisach, a także aktywna promocja w sieci.

Zarabianie na muzyce jest jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób wykorzystać nadarzające się okazje. To zaś wymaga pewnej wiedzy na temat kluczowych procesów oraz doświadczenia, którym artyści często nie dysponują. Takie przygotowanie zapewniają jednak specjaliści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here