Jaki joystick do komputera?

Wydawać by się mogło, że joystick już od dawna nie jest niezbędnym elementem wyposażenia komputera. Jeszcze kilkanaście lat temu był w każdym domu,a dziś raczej rekordów popularności nie bije. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego, o czym wiedzą pasjonaci gier komputerowych.

Do czego dziś wykorzystuje się joysticki? Głównie do gier, zwłaszcza tych, w których gracz porusza się samochodem. Symulacja jazdy na czterech kółkach nie uda się tak doskonale jak wówczas, gdy będzie się pracowało na dobrym manipulatorze. Podobnie podczas gry w pilotowanie samolotów.
Co ciekawe, z joysticków korzystają też fani gier opartych na bijatyce.

Joysticków na rynku jest mnóstwo i wybierać można spośród przeróżnych modeli, także w bardzo urozmaiconych cenach. Najtańsze kupić można już od 50 zł, droższe bywają nawet więcej niż 5 razy droższe.

Wybierając joystick, warto sprawdzić, czy posiada przyciski programowalne i jak jest ich dużo. Istotne jest także wyposażenie w przełącznik, pozwalający choćby na zmianę funkcjonalności.

Wśród modeli godnych polecenia z pewnością znajduje się Mad Catz Cyborg V1. Jego podstawową zaletą jest wyposażenie w 5 podstawowych przycisków oraz pojedynczy Shift, dzięki któremu pozostałe mogą pełnić dwie funkcje. Tu ważne są też kompaktowe rozmiary joysticka – dla wygody użytkownika.

Wśród zaawansowanych sprzętów zdecydowanie wyróżnia się Thrustmaster T-16000M. Jest bardzo uniwersalny – z powodzeniem skorzystają z niego zarówno osoby lewo-, jak i praworęczne. Ma 12 programowalnych przycisków oraz trzy elementy wymienialne. Dzięki zaawansowanej technologii H.E.A.R.T., korzystać można z bardzo precyzyjnych czujników magnetycznych.

Jednak największym faworytem wśród maniaków gier komputerowych jest Thrustmaster Jotas Warthog. I choć jego cena jest powalająca, sam model joysticka stanowi replikę z samolotu A 10-C Warthog. Model wyróżnia obecność 17 przycisków akcji, panel kontrolny oraz zwrotnica. Do tego powodem do dumy będzie też metalowa, dodatkowo wzmocniona obudowa. Taki sprzęt po prostu warto mieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here