Jak wyposażyć niedrogo komputer do gier?

Zakup komputera stacjonarnego w opcji „na gotowo” to rozwiązanie bardzo wygodne i wybierane zazwyczaj przez osoby mało doświadczone. Stąd też wiedzieć do końca nie można, co skrywa wnętrze komputera stacjonarnego. Wśród komputeromaniaków znajdzie się więc wiele osób, które wolą samodzielny montaż komputera. Tu jednak warto wiedzieć, jakie podzespoły wybrać, by powstał niedrogi komputer dedykowany graniu.

Podstawą dobrego funkcjonowania każdego komputera jest procesor. Przyzwoitą wydajność w duecie z niezbyt dużym zapotrzebowaniem energetycznym oraz niską temperaturą pracy wyróżnia się podzespół Intel Core i3-6100. Model ten należy do Skylake, która wspiera najnowsze technologie, z pamięcią DDR4 włącznie. Na jednostkę składają się 2 rdzenie obsługujące 4 wątki. Pamięć cache zawiera 3 MB, a taktowanie zegara to wartość 3,7 GHz. Z procesorem zintegrowana jet także karta graficzna Intel® HD Graphics 530.

Podczas zakupu komputera już złożonego, zwracamy uwagę głównie na procesor, kartę graficzna oraz pamięć RAM. Często pomijamy płytę główną czy zasilacz, co jest dużym błędem.
Samodzielne składanie komputera rozpoczniemy bowiem od wyboru płyty głównej. Polecaną będzie ta niedroga i prosta płyta, która zmieści się także w niezbyt dużej obudowie.

Pamięć RAM oznacza wartość pamięci operacyjnej, która stanowi bardzo ważny element zapewniający płynne korzystanie z komputera nie tylko podczas aktywnego grania. W standardzie DDR4 poleca się głównie pamięć o pojemności 8 GB.

Dla graczy jednym z najważniejszych podzespołów niezbędnym w wyposażeniu komputera pozostaje karta graficzna. W propozycjach godnych zakupu znajduje się model Asus GTX950 2 GB Strix, który doskonale sprawdzi się nawet przy grach zaliczanych do najnowszej generacji. Doskonałą wydajność karty zapewnia taktowanie rdzenia graficznego o wartości 1355 MHz, a za optymalne chłodzenie odpowiada formuła DirectCU II.

Prawdziwym magazynem danych w komputerze jest dysk danych. Wśród polecanych modeli króluje Seagate SSHD 1 TB. Oczywiście równie dobrze zdecydować się można na zakup tradycyjnego dysku HDD o pojemności nawet 2-3 TB, ale wszystko zależy od tego, czy dla nas liczy się bardziej pojemność czy wydajność. Jeśli priorytetem jest druga wartość, lepiej zdecydować się na dysk hybrydowy SSHD, oznaczający się nawet dwukrotnie większą wydajnością danych.

O czym jeszcze warto pamiętać, składając własny komputer? O zasilaczu rzecz jasna. I tu polecić można świetny model zasilacza: Thermaltake 530W Smart. Nowoczesna formuła pozwala nie tylko maksymalnie wykorzystać wysoką moc, ale również regulować konieczność korzystania jedynie z niezbędnych kabli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here