Nagradzanie pracowników z systemem benefitów

Przedsiębiorcy, którzy są zadowoleni ze swojego zespołu czasami zastanawiają się, jak mogą go docenić w większej mierze. Oprócz bezdyskusyjnych zalet premii pieniężnej, która cieszy się w tym względzie wysoką popularnością, jest jeszcze wiele możliwości na to, aby docenić zaangażowanie swojego zespołu. Premia przyznawana każdego miesiąca może nie podnosić motywacji, zaś jeśli nie będzie przyznawana regularnie, może budzić nawet niechęć, zamiast determinacji do działania, a nie chcemy przecież wywołać efektu odwrotnego do zamierzonego.

Solidny zespół i okazanie mu uznania

Dobry pracownik, który przejawia inicjatywę ma zazwyczaj duży wkład w sprzedaż firmy. Dobrze jest więc pamiętać o jego pracowitości i nagrodzić adekwatnie do ponoszonego wysiłku. Oprócz wynagrodzenia proporcjonalnego do zaangażowania dobrym pomysłem jest wprowadzenie do swojej firmy systemu benefitów i kart upominkowych, którymi pracownicy mogą dowolnie dysponować i dostosować je do swoich potrzeb.

Bonusy i karty upominkowe

Interesującą platformą, która oferuje usługę tego rodzaju jest nais, gdzie po rejestracji pracodawca może ustalić budżet, który chce przeznaczyć na wynagradzanie pracowników. W rezultacie mogą oni korzystać z usług takich partnerów platformy jak Empik, Zalando, Allegro, czy Tesco. Oznacza to, że każdy wybiera to, co lubi i co będzie stanowiło najbardziej optymalny dla niego wybór. Ponieważ ludzie są różni dla każdego jest atrakcyjne co innego. Dla jednych będzie to rozwój osobisty, a dla innych ubrania lub otrzymanie biletów do kina.

Przyjazna atmosfera i budowanie ducha współpracy

To świetna okazja do tego, aby poznać swoich pracowników i dowiedzieć się czym się interesują. Wprowadza to w firmie pozytywną atmosferę. Pracownicy mogą również nawzajem wymieniać się bonusami organizując okolicznościowe zrzutki dla swoich kolegów i koleżanek. Trzeba przyznać, że to w pewien sposób spersonalizowany prezent skrojony na potrzeby każdego człowieka, niezależnie od tego, jakie ma zainteresowania i czego potrzebuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here