Laser do depilacji – jak przygotować się do zabiegu?

0
1397

Depilacja laserowa to jedna z najskuteczniejszych i przede wszystkim trwałych metod usuwania zbędnego owłosienia. Dlatego też, pomimo dość wysokiej ceny zabiegu, coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na depilację za pomocą lasera. Cały zabieg polega na usuwaniu owłosienia za pomocą wiązki światła wydobywającej się z lasera, która przenika wewnątrz włosa i niszczy jego cebulki wraz z korzeniami.

Właśnie ze względu na całkowite niszczenie cebulek włosa przez laser do depilacji, zabieg jest zabiegiem trwałym. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg laserowy należy zapoznać się z pewnymi przesłankami dotyczącymi tego, dla kogo zabieg jest lub nie jest wskazany oraz poznać kilka zasad jak prawidłowo przygotować się do takiego zabiegu.

Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to metoda depilacji szczególnie wskazana dla osób cierpiących na zapalenie okołomieszkowe włosa oraz dla tych, których włoski mają tendencję do wrastania w skórę. Depilacja laserowa jest dla takich osób bezpieczna a trwałe usunięcie włosów eliminuje problem wrastania w skórę. Istnieją również osoby, dla których zabieg depilacji laserowej może okazać się mniej skuteczny.

Są to przede wszystkim osoby o ciemnej karnacji i ciemnym owłosieniu, które nie będą odpowiednio się odbijać. Ostatecznie oprócz mniejszych efektów mogą wystąpić poparzenia skóry. Zabieg będzie mało skuteczny również w przypadku osób o jasnej karnacji oraz jasnym odcieniu włosów. Takie włosy zawierają małą ilość melaniny, przez co zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów. Najlepsze warunki do zabiegu mają więc osoby o stosunkowo jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Aby w jak największym stopniu zmaksymalizować efekty zabiegu należy odpowiednio się przed nim przygotować. Przede wszystkim na około miesiąc przed planowanym zabiegiem nie należy się opalać. Powinno się również zrezygnować z korzystania ze wszelkich kremów złuszczających oraz do depilacji.

Bardzo ważną rzeczą jest całkowita rezygnacja z metod depilacji usuwających cebulki włosa również na około miesiąc przed. Natomiast bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić miejsca przeznaczone do zabiegu. Niezastosowanie się tych wymagań nie tylko zminimalizuje efekty zabiegu, ale może niestety doprowadzić do wystąpienia szeregu skutków ubocznych.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Przede wszystkim należy podkreślić, że zabieg nie jest szczególnie bolesny. Odczucia podczas zabiegu w dużej mierze zależą od indywidualnych cech, jednak z pewnością nie jest to silny ból, raczej nieprzyjemny dyskomfort. Podkreślić trzeba również, że zabieg depilacji laserowej wykonuje się sesjami, a całe owłosienie nie usuwane jest od razu. O ilości sesji i odstępach między nimi decyduje osoba odpowiedzialna za wykonanie zabiegu. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut, w zależności od miejsca jakie poddajemy depilacji. Do zabiegu najczęściej wykorzystywany jest laser diodowy, a częstotliwość ustalana jest indywidualnie i zwiększana jest na wraz z przeprowadzaniem kolejnych sesji.

Depilacja laserowa to bardzo skuteczna i trwała metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia z praktycznie każdej części ciała. Aby zwiększ efekty zabiegu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń i ustalonego harmonogramu zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here