Program do windykacji należności

Nieterminowe płatności ze strony klientów stanowią realne zagrożenie dla polskich przedsiębiorstw. Z takimi problemami boryka się już co trzecia firma w Polsce – tak wynika z danych opublikowanych przez jedną z największych firm windykacyjnych w kraju. W obliczu takiej skali zjawiska, nie może dziwić fakt, że rośnie zainteresowanie programami do windykacji należności. Jak mogą one wybawić Twój biznes?

Windykacja może być szybsza i tańsza

Powierzenie każdego niepłacącego klienta firmie windykacyjnej wiąże się ze sporym wydatkiem. Jeszcze więcej należy zapłacić za zbudowanie własnego działu windykacji, gdzie do kosztów zatrudnienia pracowników należy dodać abonament za specjalne programy, czynsz pomieszczenia i wydatki związane z samym sprzętem. Na szczęście, w wielu przypadkach można zrezygnować z obu tych rozwiązań.

Alternatywą dla nich są programy do windykacji należności, które cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Wyróżniają się one prostym mechanizmem działania, który pozwala w pełni zautomatyzować cały proces, a także niskim miesięcznym kosztem. W rzeczywistości, koszt windykacji jednego klienta może spaść do kilku złotych – to kilkakrotnie mniej niż w przypadku firm zewnętrznych.

Analiza dłużników

Oprócz automatyzacji wysyłki komunikatów do dłużników, programy do windykacji należności pozwalają na bieżąco analizować stan zadłużenia – zarówno konkretnego klienta, jak i całej firmy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych przedsiębiorstw, których baza klientów jest mocno rozbudowana. Taki system pozwala w prosty sposób segregować klientów na podstawie:

  • stanu zadłużenia,
  • terminu, jaki upłynął od wystawienia faktury,
  • rodzaju produktu, z którego skorzystał.

Takie dane, nie tylko pozwalają lepiej kontrolować samych dłużników, ale również pomagają w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych. Może się na przykład okazać, że klienci korzystający z danej usługi regularnie zalegają ze spłatą zadłużenia – dla właściciela może to być sygnał, że nie warto jej już oferować.

Windykacja w Twojej firmie

Program do windykacji  należności pozwala oszczędzać czas i pieniądze, a także mieć większą kontrolę nad sytuacją dłużników. Dodatkowo firmy oferujące takie oprogramowanie, proponują swoim klientom gotowe szablony działania, które są dopasowane do specyfiki danej branży, czy też rozmiaru firmy. Pozwala to jeszcze podnieść skuteczność podejmowanych działań, na czym najbardziej zależy właścicielom firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here