Przewaga rozwiązań Bitdefender nad konkurencją

Jeśli szukasz najlepszego rozwiązania antywirusowego, z pewnością natknąłeś się na propozycje od Bitdefender. Skąd możesz wiedzieć, że jest to narzędzie lepsze od innych? Zapoznaj się z poniższym artykułem i sprawdź, jakich funkcji możesz oczekiwać po tym środowisku ochronnym!

Cechy skutecznego antywirusa

Czego oczekujesz po naprawdę dobrym programie antywirusowym? Użytkownicy jako jeden z pierwszych wniosków podają niezawodność. Antywirus Bitdefender w zależności od wybranej wersji wykorzystuje szereg rozwiązań poprawiających skuteczność w wykrywaniu zagrożeń. Należą do nich:

 • Wykrywanie phishingu,
 • SafePay,
 • Monitor zachować,
 • Anti-Tracking,
 • Kontrola rodzicielska,
 • Ochrona kamerki internetowej,
 • Safe Files,
 • Sieć VPN.

Co ważne, każda z wybranych wersji programu korzysta z tego samego rozwiązania technologicznego, które bezpośrednio odpowiada za bezpieczeństwo. Dlatego bez względu na to, czy użytkownik chce jedynie podstawowej ochrony, czy wersji rozszerzonej, będzie miał jednakową podstawę zapewniającą bezpieczeństwo.

Wpływ antywirusa na wydajność jednostki

To kolejna niezwykle ważna kwestia dla każdego świadomego użytkownika. Program zabezpieczający nie powinien pochłaniać znaczących zasobów systemowych, dlatego najlepiej, gdy niezauważalnie działa w tle. Oczywiście nie jest to proste, jednak antywirus Bitdefender uzyskuje najlepsze wyniki wpływu oprogramowania na wydajność sprzętu. Wyprzedza produkty Kaspersky, Symantec czy McAfee co czyni go liderem rynku pod tym względem.

Na ogólną wydajność urządzenia wpływają również dodatkowe funkcje zaimplementowane wewnątrz programu. Należy do nich wybór pomiędzy trybem pracy, gry i filmów. W jaki sposób umożliwia to osiąganie lepszych rezultatów? Przede wszystkim oprogramowanie dostosowuje zużycie procesora do obecnie wykonywanych czynności. Podczas oglądania filmów blokuje wszelkie wyskakujące okienka, które uniemożliwiałyby pełne korzystanie z seansu. Podczas profilu pracy nastawia się mocniej na jeszcze lepsze zabezpieczanie klienta poczty i eliminuje spowalnianie systemu. Prawda, że praktyczne? Na tym właśnie polega przewaga rozwiązań Bitdefender nad konkurencją.

Przyjazny interfejs dla użytkownika

Najczęściej osoba korzystająca z programu zabezpieczającego nie jest w stanie samodzielnie konfigurować skomplikowanych funkcji. Dlatego powinny być one przedstawione w przystępny i jasny sposób. Antywirus Bitdefender zawiera bardzo łatwy w obsłudze interfejs, dzięki czemu korzystanie z niego jest intuicyjne. Potrzebne funkcje są zawarte w takich kategoriach, jak:

 • Pulpit,
 • Ochrona,
 • Prywatność,
 • Narzędzia,
 • Powiadomienia.

Co ważne, użytkownik samodzielnie jest w stanie dodawać do szybkich akcji konkretne funkcje programu, których używa najczęściej. Dzięki temu istnieje możliwość samodzielnego dostosowania programu do potrzeb.

Jak widać, Bitdefender jest bardzo interesującym środowiskiem ochronnym. Jego wysoka skuteczność i niski wpływ na wydajność zostały potwierdzone w niezależnych testach specjalistycznych firm. Interfejs jest przejrzysty i ułatwia korzystanie z najpotrzebniejszych funkcji. Jeśli jeszcze z niego nie korzystasz, warto wziąć to pod uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here