Czy wiesz, że to właśnie telefon komórkowy jest bonusem, który otrzymują pracownicy w ramach etatu? Okazuje się, że nierzadko jest to nie tylko dodatek premiowy, ale również urządzenie po prostu niezbędne w ramach wykonywanych obowiązków zawodowych. Jak jednak nie pogubić się w natłoku codziennej aktywności? Czy rzeczywiście trzeba mieć dwa oddzielne smartfony, by optymalnie zarządzać sferą prywatną i tą służbową? Dowiedz się już teraz.

Telefony służbowe Polaków 

Okazuje się, że służbowy smartfon to już dzisiaj standard w wielu branżach. Pracownicy, których zawodowe obowiązki przebiegają poprzez częste kontakty z klientem, właśnie takie urządzenie otrzymują nie jako bonus, ale jedno z podstawowych narzędzi pracy. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem dla pracodawcy smartfon do 1000 złotych nie jest dużym wydatkiem, patrząc na komfort i korzyści z pracy osób zatrudnionych.

Ciekawostką jest fakt, że wiele osób nie zastanawia się już, jaki smartfon wybrać? Aż 55% pracowników, którzy otrzymali telefony służbowe, wykorzystuje je również w celach prywatnych. Weźmy jednak pod uwagę, że do statystyk tych włączają się także osoby, dla których smartfon do 1000 złotych był inwestycją w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Jeden telefon, tak wiele możliwości

Rzeczywiście nie trzeba posiadać dwóch aparatów, by sprytnie połączyć komunikację świata prywatnego oraz tego służbowego. Dzisiaj wystarczy posiadać najlepszy telefon dual sim. Ten pozwala przy wykorzystaniu tylko jednego aparatu używać dwie karty sim, które w tym samym czasie mogą być aktywne. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, jaki smartfon wybrać, podpowiadamy, że najlepszy telefon dual sim sprawdzi się doskonale, jeśli tylko prowadzisz firmę albo po prostu chcesz jednocześnie obsługiwać telefon służbowy oraz ten prywatny.

Opcje, które przydają się w pracy

Jeśli spojrzymy na smartfony, które są wykorzystywane w celach służbowych, zwrócimy z całą pewnością uwagę na fakt, że nawet smartfon do 1000 złotych posiada mnóstwo funkcji, które ułatwiają organizację pracy i czasu. Wymieniać możemy multum opcji, począwszy od zegarka, budzika i kalendarza, poprzez terminarz czy możliwość obsługi plików tekstowych, na wideokonferencjach czy nawigacji GPS kończąc.

Kwestie bezpieczeństwa

Wszyscy, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jaki smartfon wybrać, muszą zwrócić uwagę na aspekt bezpieczeństwa. To istotne, jeśli pod uwagę bierzemy dane służbowe, które na aparacie będą przechowywane. Warto, by smartfon posiadał zabezpieczenie dostępu do wszelkich plików przy wykorzystywaniu odcisków palców. Dzięki temu mamy pewność, że w przypadku zguby telefonu albo jego kradzieży, poufne dane nie wpadną w niepowołane ręce.

Co więcej, nowoczesne smartfony dają też możliwość przechowywania ważnych plików w specjalnie szyfrowanej strefie. Oznacza to, że nawet jeśli osoby trzecie mają dostęp do podstawowych funkcji tego urządzenia, to nie otrzymają go do plików dodatkowo chronionych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here