Wystawianie faktur online

Stale rozwijająca się technologia informacyjna niesie ze sobą wiele możliwości, które jeszcze kilkanaście lat temu zdawały się być nieosiągalne. Na chwilę obecną obrót gospodarczy w przeważającej mierze ma miejsce w internecie. Takie zjawisko należy ocenić jako pozytywne, bowiem nie jest już konieczne gromadzenie setek dokumentów księgowych. Wystarczy, aby były one odpowiednio zabezpieczone w formie elektronicznej. Niestety, na rynku ciężko jest znaleźć optymalne aplikacje, których funkcjonalność nie pozostawiałaby wiele do życzenia.

Należy wskazać, iż oprogramowanie instalowane na komputerach stacjonarnych jest rzadko aktualizowane, co sprzyja pomyłkom i błędom wynikającym ze zmiany stanu prawnego. Dlatego doskonałą opcją wydaje się być wystawianie faktur online. Za pośrednictwem aplikacji internetowej, która działa również w wersji mobilnej, możliwe jest sporządzanie prostych dowodów sprzedaży, które z powodzeniem mogą zostać ujęte w księdze przychodów i rozchodów bądź w innej właściwej ewidencji.

Bardzo dogodną opcją jest wysyłka faktur bezpośrednio z programu. Dzięki temu nie ma konieczności ich drukowania i wysyłania listem poleconym do kontrahentów. Jedynie w przypadku, gdy klient zażyczy sobie dokumentu w wersji papierowej, konieczne będzie jego wydanie. Można to jednak uczynić za pomocą jednego kliknięcia.

Program można zintegrować z dowolną drukarką bądź urządzeniem wielofunkcyjnym. Sprawia to, że można bardzo łatwo uzyskać przejrzysty wydruk. Warto wskazać, iż program do fakturowania może zostać połączony z podatkową księgą przychodów i rozchodów. Tym samym wszelkie dane zawarte w dokumencie sprzedażowym automatycznie zostaną zaksięgowane. Takie rozwiązanie jest bardzo dogodne dla wszystkich osób, które samodzielnie prowadzą księgowość, jak również dla biur rachunkowych. Ponadto w trakcie korzystania z programu możliwe jest skorzystanie z pomocy konsultanta. Jest to szczególnie istotne dla osób, które prowadzą skomplikowane amortyzacje bądź inne złożone czynności księgowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here