Gdzie naprawić komputer w Krakowie

Sprzęt elektroniczny towarzyszy nam każdego dnia – od poranka do wieczora. Przy komputerach pracujemy, bawimy się, uczymy, spędzamy wolny czas. Z uwagi na tak dużą ilość spędzanego z tymi urządzeniami czasu zdarzają się sytuacje że może on zostać uszkodzony z naszej winy co w tedy?

Zalany komputer – co zrobić?

Jeśli zdąży Ci się zalać komputer jakąkolwiek cieczą (mowa tutaj głównie o laptopach, komputery stacjonarne przeważnie nie zostaną bezpośrednio zalane) należy niezwłocznie skontaktować się z serwisem komputerowym!

Dlaczego kontaktować się z serwisem komputerowym?

Zalanie komputera i dalsze jego używanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia urządzenia oraz danych które na nim się znajdują. Jeśli przydarzy się zalanie komputera należy niezwłocznie postępować ze wskazówkami:

  • Natychmiast zaprzestać pracy na urządzeniu,
  • Natychmiast odłączyć komputer od źródła zasilania,
  • Jeśli komputer wyposażony jest w wyjmowaną baterię – wyjąć,
  • Odwrócić jeśli to możliwe odwrócić komputer klawiaturą do dołu, ale uwaga aby nie zalać ekranu! – to punkt dla zaawansowanych użytkowników,
  • Udać się jak najszybciej do serwisu komputerowego i opowiedzieć o całej sytuacji – i pod żadnym pozorem ponownie nie włączać sprzętu do póki nie sprawdzi go profesjonalny serwis komputerowy.

Dlaczego tak ważny jest czas i taka procedura?

Elementy komputera jeśli zostaną zalane cieczą, zwłaszcza z zawartością cukru mogą uszkodzić natychmiast układy które są pod napięciem doprowadzając do zwarcia. Jeśli na szczęście nie zdąży się to w danej chwili – może wydarzyć się w ciągu najbliższych godzin – woda może przemieszczać się wewnątrz komputera.

Jeśli nawet po zalaniu wszystko działa poprawnie – i znasz kogoś kto zalał komputer i nie sprawdzał go w serwisie i działa – jest w gronie olbrzymich szczęściarzy! Przeważnie elementy zalane, jeśli natychmiast nie zostaną uszkodzone – zaczynają korodować pod wpływam dostarczonej wilgoci. Proces ten może trwać kilka, kilkanaście dni – co w etapie końcowym doprowadzi do poważnych uszkodzeń których naprawa może być nie opłacalna.

Komputer nie włącza się, niebieski ekran w trakcie pracy?

Problemy z nie włączającym się komputerem mogą być spowodowane poważnymi uszkodzeniami najczęściej dysku twardego. Jeśli komputer reaguje na przycisk włącznika i zapalają się lampki, słychać że komputer pracuje ale nic się nie wyświetla – trzeba udać się do serwisu komputerowego.

Wybierając serwis który zajmuje się naprawą laptopów w Krakowie należy zdać sobie sprawę jak cenne dane przechowujemy na dysku twardym. Mogą być to zdjęcia, faktury, dane logowania do naszych serwisów i inne kluczowe materiały cyfrowe. Stąd należy wybrać profesjonalny serwis który cechuje doświadczenie, wieloletnia praktyka oraz rzetelność.

Próba współpracy „ze znajomym” czy też „studentem” który potrafi naprawiać komputery może zakończyć się większymi uszkodzeniami sprzętu, a co najgorsze nieodwracalnym lub zwiększonym kosztem jeśli będzie trzeba odzyskać dane!

Profesjonalny serwis komputerowy w Krakowie

Decydując się na wizytę celem naprawy laptopa w Krakowie lub odzyskaniem danych warto wybrać firmę elektromatt.pl. Firma od 11 lat zajmuje się profesjonalną naprawą komputerów. Dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym oraz wyspecjalizowaną kadrą pracowników.

Serwis znajduje się w Krakowie przy ul. ul. Rusznikarska 14. Wykonywane są tutaj wszelkiego rodzaju naprawy, od reinstalacjii systemu operacyjnego, po odzyskiwanie danych, wymiany klawiatury w laptopie, konserwację układu chłodzenia, wymianę kart graficznych i układów BGA. Serwis naprawia płyty główne oraz inne komponenty komputerów stacjonarnych i laptopów.

Liczne opinie i jakość obsługi wyrażają klienci na wielu portalach – sprawdź już teraz. Jeżeli masz problem z komputerem, skontaktuj się już teraz z naprawa komputerów w Krakowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here