5 rodzajów gier planszowych, które idealnie nadają się na prezent dla faceta

0
1092

Twój chłopak lub kumpel ma wkrótce urodziny, a ty nie masz pomysłu na oryginalny prezent? Jeśli nigdy nie odmówi spotkania przy grach planszowych, to znalezienie ciekawego tytułu w jego ulubionym stylu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Taki upominek może przypaść do gustu nawet panom, którzy jak dotąd raczej nie spędzali wolnego czasu w ten sposób. Sprawdź, jakie planszówki cieszą się największym zainteresowaniem wśród mężczyzn.

Gry w wojennych klimatach

Taki prezent może sprawdzić się przede wszystkim wśród panów, którzy są ogromnymi fanami komputerowych gierek militarnych. Gry planszowe wojenne mogą dostarczyć mnóstwo emocji nawet osobom, które niekoniecznie lubiły lekcje historii. Co więcej, podczas rozgrywek osadzonych w realiach np. I wojny światowej można szybko uzupełnić ewentualne braki w wiedzy. Wojenne planszówki to także świetny sposób na rozwój myślenia strategicznego i naukę szybkiego podejmowania decyzji.

Planszówki ekonomiczne

Wielu panów uważnie śledzi informacje ze świata biznesu i ekonomii, a także chętnie dokształca się w tych dziedzinach. W szybszym zarobieniu pierwszego miliona mogą pomóc gry ekonomiczne, które w mniejszym lub większym stopniu pomagają zrozumieć mechanizmy działające na rynkach. Klasyką gatunku jest oczywiście kultowa gra Monopoly, która doczekała się wielu tematycznych edycji. Warto jednak dać szansę również innym planszówkom ekonomicznym, które nawiązują np. do życia Wikingów, starożytnego Egiptu czy też zasiedlania kosmosu.

Gry wymagające strategii

Strategiczne planszówki od lat biją rekordy popularności i są jednym z ulubionych rodzajów gier wśród panów. Dotyczy to zarówno wersji na komputer, jak i rozgrywek odbywających się przy stole. Jest to bardzo zróżnicowana kategoria, dlatego znalezienie tematyki pasującej do zainteresowań chłopaka lub przyjaciela nie powinno być najmniejszym problemem. W ofercie internetowego sklepu Zagrajmy w Planszówkę czekają gry strategiczne z motywem m.in. epoki kamienia, życia króla, greckiej mitologii, Minecrafta czy też Władcy Pierścieni.

Straszne gry planszowe

Spora część fanów planszówek uwielbia oglądać horrory i chętnie sięga po gry osadzone właśnie w takich klimatach. Podczas rozgrywek można naprawdę mocno wciągnąć się w historię będącą tłem gry. Wiele pozycji z tej kategorii to gry kooperacyjne, w których wynik zależy od współpracy całej ekipy. Co więcej, niektóre straszne planszówki doczekały się kolejnych edycji i rozszerzeń, co jest gwarancją niekończącej się zabawy i jeszcze większej dawki emocji.

Klasyki gier planszowych

Prawdopodobnie żaden fan planszówek nie pogardzi prezentem w postaci klasycznej gry, której jeszcze nie ma w swojej kolekcji. Ponadczasowe hity zawsze zapewnią mnóstwo rozrywki i to często na znacznie wyższym poziomie niż niektóre innowacyjne lub bardzo skomplikowane gry.  Kultowy Chińczyk, Mah-Jong, warcaby czy też szachy to idealny sposób na wartościowe spędzenie długich zimowych wieczorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here