Świat konsoli, świat gier

Świat gier komputerowych, który nas otacza jest światem wymagającym. Pojawiają się więc coraz to nowsze rozwiązania oraz technologie, dzięki którym możemy korzystać z niego w pełni. Im lepszy sprzęt, tym bardziej realne są wrażenia, które możemy uzyskać. Wielu grających z utęsknieniem czeka na rozwiązania, które pozwolą im wkrótce zagłębić się w uniwersum ich ulubionych gier. To, co nadchodzi, będzie kolejnym stopniem, który warto pokonać, aby znów zyskać coś, czemu warto poświęcić trochę wolnego czasu. Dobra rozrywka jest zawsze w cenie, zwłaszcza po męczącym tygodniu w biurze lub w szkole. 

  1. Wybór konsoli – niełatwa to rzecz
  2. X Box Series X – zbliża się nowa era
  3. PS5 czeka na nas za rogiem
  4. Gry, dla których warto żyć

Wybór konsoli – niełatwa to rzecz

Jedną z najważniejszych spraw na jakie obecnie czeka cały świat gamingowy jest premiera dwóch nowych konsol do gier, które pozwolą nam na grę na jeszcze lepszym poziomie. X Box Series X czy PS5 – takie właśnie dylematy stoją obecnie przed każdym, dla kogo granie ma znaczenie, na co dzień jak i od święta. To, którą konsolę ostatecznie nabędziemy, będzie naszym wyborem, który przyniesie określone konsekwencje. Warto więc zastanowić się dobrze, bo z konsolą na pewno zostaniemy na dłuższy czas. Nie jest to także najtańsza rzecz, a więc wydatek, który zamierzamy ponieść, musi nam przynieść satysfakcję oraz sporo dobrej zabawy. Jedni gracze wolą produkt Microsoftu, inni stoją murem za urządzeniem od firmy Sony. Tak czy inaczej decyzję trzeba będzie wkrótce podjąć.

X Box Series X – zbliża się nowa era

Nowy produkt Microsoftu, czyli X Box Series X, jest najsilniejszą konsolą tej firmy, jaka za chwilę pojawi się na rynku. Jej premiera jest przewidziana na okres świąteczny 2020 roku. Wydaje się także że X Box będzie nieco tańszy od siostrzanej konsoli firmy Sony. Jej cena zapewne będzie oscylować w kwocie około pięciuset dolarów amerykańskich. Co do osiągnięć technicznych warto zapoznać się z fachowymi artykułami w sieci, które dokładnie omawiają to, czego możemy się spodziewać na rynku grudniu bieżącego roku. Takie tekst znajdziemy, m.in. tu: https://www.euro.com.pl/cms/xbox-series-x.bhtml. Możemy tam, zdanie po zdaniu prześledzić konkretne techniczne niespodzianki, które na nas czekają. Należy jednak pamiętać, że wszelkie wątpliwości wyjaśnią się dopiero po premierze obydwu urządzeń. Ośmiordzeniowy procesor w produkcie firmy Microsoft jest gwarancją, że uzyskamy naprawdę efektowne światy, w których efektywnie będziemy mogli grać. Także czas instalacji gry powinien ulec znacznemu przyspieszeniu, dzięki zastosowaniu szybkiego dysku SSD. Wszystko to ma na celu umożliwienie graczom rozgrywki na najwyższym poziomie.

PS5 czeka na nas za rogiem

Co nas czeka u konkurencji Microsoftu, czyli firmy Sony? Także i na to pytanie bez kłopotu znajdziemy odpowiedź w przepastnych trzewiach internetu: https://www.euro.com.pl/cms/play-station-5.bhtml. Produkt firmy Sony ma bardzo podobne rozwiązania techniczne do tego, co proponuje nam Microsoft. Będzie nieco droższy, choć to tak naprawdę okaże się podczas premiery. Sony odniosło dość duży sukces ze swoją konsolą PS4, a więc może liczyć że “piątka”, należąca do konsol dziewiątej generacji, także będzie strzałem w dziesiątkę. PS5 stawia na bardzo fotorealistyczną grafikę opartą o technologię Ray Tracing, dzięki czemu możemy tu liczyć na prawdziwą ucztę dla oczu. Także dźwięk będzie dźwiękiem z najwyższej półki, choć trudno sądzić, by Microsoft pozostał tu w tyle. PS5 będzie współpracowało z goglami VR, dzięki czemu efekty będą o wiele bardziej powalające. Wirtualne gogle od “czwórki” będą także kompatybilne z piątką. Z ciekawostek możemy wspomnieć o tym, że Sony pracuje już nad technologią PS VR 2, która zapewne przeniesie gry na tej konsoli na jeszcze wyższy poziom sensoryczny. Warto więc na bieżąco śledzić sieć i czytać, co w elektronicznej trawie piszczy, by wiedzieć jaką konsolę chcemy mieć w naszym domu.

Gry, dla których warto żyć

Oczywiście główną osią, po której poruszają się wszyscy gracze, jest to w jakie gry można zagrać na danym urządzeniu. Tutaj sprawa jest zróżnicowana, gdyż niektóre z tytułów są przeznaczone na konkretne konsole, ale większość propozycji może być obsługiwana przez obydwa konkurujące ze sobą produkty. Na PS5 będzie można zagrać, m.in. w: Spider-man: Miles Morales, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Ratchet and Clank: Rift Apart, Project Athia, Pragmata, Stray, Ghostwire: Tokyo, Hitman 3, Little Devil Inside, Demon’s Souls: Remake, Resident Evil VIII, i in. Xbox Series X to takie gry, jak: Assassin’s Creed: Valhalla, Call of the Sea, Chorus, Dirt 5, Scarlet Nexus, Scorn, The Ascent, The Medium, czy chociażby Yakuza: Like a Dragon. Jedną z niesamowitych gier, na którą czekają gracze jest Cyberpunk 2077, o której to grze możemy więcej przeczytać tu: https://www.euro.com.pl/cms/cyberpunk.bhtml, ale na pytanie na czym zagrać w Cyberpunk 2077, będziemy mogli sobie odpowiedzieć dopiero pod koniec bieżącego roku, gdyż jej premiera została na razie przesunięta na drugą połowę września 2020 r. Na razie pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here