Latarka wodoszczelna na nocne wyprawy

0
1530

Wybierając się na wyprawę, niezależnie małą, czy dużą, warto dobrze się przygotować. Latarka wodoszczelna to idealne uzupełnienie naszego ekwipunku, nawet jeśli nie mamy w planach nocnych podróży. Pomoże nam również w wielu innych sytuacjach.

Dobrej jakości latarka wodoszczelna to nie tylko poręczny gadżet. Jej znaczenie jest nie do przecenienia w czasie wakacyjnych przygód, i to nie tylko po zmroku.

Wybierając się na ryby wczesnym rankiem, czy późnym wieczorem, czasami ciężko rozeznać się w swoim sprzęcie. Własny plecak staje się mroczną otchłanią, w której nie sposób cokolwiek znaleźć.  Dlatego pewne źródło światła staję się niezbędnikiem. Może za nie posłużyć smartfon… ale znajdując się nad brzegiem, czy pośrodku jeziora, narażamy go na zamoczenie.

Dla naszego telefonu zalanie to śmiertelne niebezpieczeństwo. Używając go na łodzi, czy w ogóle nad wodą, musimy być szczególnie ostrożni, lub zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Lepszym wyborem może okazać się prosta latarka wodoszczelna.

Dobra latarka wodoszczelna przyda się również entuzjastom nurkowania. Polskie wody niestety nie należą do najbardziej przejrzystych. Nurkując już tylko poniżej metra, czy dwóch musimy liczyć się z mocnym ograniczeniem widoczności. A jeszcze głębiej czekają nas kompletne ciemności.

Dobra latarka do eskapad podwodnych, taka jak Navisafe, to koszt około 100 złotych. Wytrzyma zanurzenie nawet do 60 metrów – aż nadto wystarczające na większość naszych rzek i jezior, zwłaszcza jeśli pływamy czysto rekreacyjnie. Pozwoli ona poznać znane od dzieciństwa akweny od nowej strony.

Należy jednak pamiętać że nie każda latarka wodoszczelna nadaje się do nurkowania. Dlatego należy sprawdzać dokładnie ich specyfikacje, a zakupy robić w pewnym i sprawdzonym miejscu.

 

  • Dobra latarka wodoszczelna w polskim sklepie

 

Robiąc zakupy przed wakacyjnym wyjazdem, warto zajrzeć pod adres gosup.pl. Znajdują się tam wszelkiego rodzaju akcesoria przydatne nad wodą – również latarki wodoszczelne. Bez konieczności wychodzenia z domu zaopatrzysz się we wszystko, co niezbędne nad wodą. Szczególnie przydatne obecnie, gdzie w wszystkich sklepach stacjonarnych obowiązują ścisłe zasady. Sklepy internetowe górują też nad stacjonarnymi swoją ofertą i niższymi cenami.

Mając w podręcznym ekwipunku latarkę wodoszczelną, możemy przestać obawiać się ciemności i nocnych wypraw. Warto to wykorzystać, poznając znane sobie tereny w nowy sposób. Spacer w ciemnościach z pewnością zapewni moc wrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here